Anime Sevmeyenlere Anime Sevdirecek 3 Anime Film (Comix Wave)

Bugün inceleme değil de film önerisi yapacağım. Yakın zamanda ayrıntılı videosunu, belgeselini de yapmak istediğim Comix Wave Films'in yaptıkları animasyon dizilerini geçtiğim 2 hafta önce keşfettim. Yine bizim gibi bir instagram sayfasının öneri filmleri kısmında keşfetmiştim. Hatta gelin uzatmadan direkt o filmle başlayalım.The Garden of Words (Kelimelerin Bahçesi)Geçen hafta trailer'ını instagram sayfamıza da atmıştım. Ayakkabı tasarlayan 15 yaşında bir çocuk ile 27 yaşında bir kadının birbirlerinin hayatlarına etki etmesi ve aşkın başlamasını anlatıyor. 47 dakikalık bir filme göre gerçekten çok iyi anlatılmış bir duygu, hikaye var. Comix Wave Films'in çıkardıkları filmlerden ilk izlediğim bu oldu.

Film biter bitmez "waow hikaye anlatmayı çok iyi biliyorlar" dedim fakat bu daha hiçbir şeymiş... Diğer filmlerini de izlediğim de fark ettim ki bu adam işini çok iyi yapıyor. Makoto Shinkai yönetmenimiz, yazarımız, sanat yönetmenimiz ve bir çok şey daha. Google'a Makoto Shinkai yazıp imbd sayfasında yaptığı gördüğünüz kısa filmleri ve filmleri sorgusuz seyretmelisiniz.Filmi izledikten sonra "Rain" şarksının sözlerine de bayılacağınıza ve size çok büyük bir anlam ifade edeceğine eminim. 47 dakika da insanı ne hale getiriyor film...Flavors of YouthAralarından ayrı bir inceleme olarak yazıp, incelediğim tek bu film var. Bunu yine önermek istiyorum. Yapımlarını izlemenizi şiddetle tavsiye ettiğim Comix Wave Films'in izlediğim ikinci filmiydi. Bu da kısa bir film yine. 1 saat 15 dakika. 3 ayrı kişinin hikayelerini, yaşantılarını anlatıyor. Harcadığınız en iyi 1 saat 15 dakikalardan biri olacağına eminim. Eğer film hakkında spoilersız daha fazla ayrıntı almak istiyorsanız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


Your Name (Senin Adın)Bu filmi izledikten sonra Comix Wave Films ve Makoto Shinkai'nin gerçekten kim olduğunu, neler yapabileceğini anladım. Bu hikaye ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Şu ana kadar izlediğim en iyi animasyon filmdi Your Name. Eğer izlemediyseniz hemen kalkın ve şu 3 filmi de izleyin. Aralarında en sevdiğim ne kadar Your Name olsa da koyduğum sıralamaya göre izlemenizi, en azından Your Name'i bu üçlünün en sonuna koymanızı öneriyorum.

Her uyuduklarında birbirlerinin vücutlarıyla yer değiştiren 2 lise öğrencisini anlatıyor. Kız (Mitsuha) İtomori adında bir kasaba da yaşarken, erkek ise Mitsuha'nın hayali olan Tokyo'da yaşıyor. Başta çok gerçekçi bir rüya gibi düşünüyorlar fakat sonradan olayı Musubi adında koruyucu bir tanrı ile bağlıyorlar. Makato Shinkai'nin yaptığı filmlerin her karesinin birer tablo niteliğinde olduğunu göreceksiniz. Sesler, müzikler muazzam. Kulaklıkla ya da çok iyi bir ses sistemiyle izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.Daha ayrıntılı, sesli, videolu ve daha fazla içerik için YouTube kanalımızı takip etmeyi ve bildirimleri açmayı unutmayın! Aynı zamanda instagram sayfamızı da ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.17 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör