About Time ( Zamanda Aşk) Film İncelemesi

Tür: Fantastik, dram, melodram, komedi
Oyuncular: Domhnall Gleeson, Margot Robbie, Tom Hollander, Rachel McAdams, Bill Nighy
Yapım Yılı: 2013
Yönetmen: Richard Curtis
İnceleme Puanları: IMDB=7,8/10

Oyuncu kadrosuna baktığımızda içerisinde birçok Oscar ödüllerine aday olmuş kişileri görebiliyoruz bunun yanı sıra ödüllere aday olmamış olsa da diğer oyuncuların bu film içerisindeki rollerini son derece başarı ile yerine getirmiş olduklarını söylemeden geçmek saygısızlık olur.


Başrol oyuncumuz olan Tim 21 yaşına geldiğinde sadece ailesinin erkeklerine has bir sırrı öğrenecekti fakat bundan haberi yoktu. Çok spontane gelişen bir sahnede babasının odasında otururlarken babası ansızın ailesinin erkeklerinin zamanda yolculuk edebildiklerini söyledi o an Tim buna tabi ki inanmadı ne yalan söyleyeyim adamın mimikleri öyle tereddüt uyandırıcı gibiydi ki aniden he sen de buna inandın der diye düşünüp ben de zamanda geri dönüş sahnesi gelene kadar inanmamıştım. Fakat şöyle bir şey vardı ki sadece yaşadıkları ve hatırladıkları anlara gidebiliyorlardı.


Filmi izlemeye başlarken bunun bir bilim kurgu filmi olmadığını ve zamanda yolculuklarda ufak tefek saçmalıklara rastlama ihtimalinizin olduğunu unutmayın derim.

Başrol oyuncumuz Tim bu bilgiyi öğrendikten sonra ufak tefek çapınlıklar yapmadı değil tabi sonuçta filmin içerisinde Margot Robbie gibi bir güzellik var ama hiç merak etmeyin çapkınlıkları sonuçsuz kaldı. Zamanı geldiğine ise Tim küçük kasabasından kalkıp avukatlık eğitimi almak için Londraya taşındı Tom Hollander karakteri de burada Harry ismi ile karşımıza çıkacak. Tom bu filmde bir tiyatro yazarını canlandırmaktadır ve Tim ile aynı evi paylaşacaklardır.


Detay ve bu yeteneği nasıl kullandığını nerelerde kullandığını anlatmak istemiyorum çünkü filmin can alıcı noktaları buralarda oluyor.

Londra Tim'e hayatının aşkını da bulmasında yardımcı oluyor Rachel McAdams Marry karakteri ile karşımıza çıkıyor. Kendinden pek emin olamayan bu soft karakter ile güzel günler geçirmek niyetinde olan Tim onun hayatının aşkı olması için birçook uğraş sarfedecek ve sonunda istediğine kavuşacak mı izleyin de görün derim:). Şunu unutmayalım ki zamanda yolculuk her zaman güzel şeyleri doğurmaz yerini değiştirdiğiniz bir taş belki de bir kişinin ayağının takılıp ölmesine ve hayatınızda birçok şeyin değişmesine neden olabilir.

Film insanın yüzünü yeri geldiğinde gülümseten yeri geldiğinde üzgün hale sokan bir yapıt diyebiliriz her ne kadar süresi 2 saat 3 dakika olup uzun gelse de filmi beğendim demeliyim.

onyxopolis sevgi ve saygı ile sundu.
18 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör