Nobody - Kusurlu John Wick (spoilersız)

TÜR= Aksiyon/Gerilim

YAPIM YILI= 2021

YÖNETMEN= Ilya Naishuller

OYUNCULAR= Bod Odenkirk, Cristopher Lloyd, Connie Nielsen, Aleksei Serebyakov

İNCELEME PUANLARI : IMDB= 7,4/10,

ROTTEN TOMATOES= %84

Dizinin bize vaad ettiklerinde ne kadar sağlam olduğunu göstermek için yapımcıların önceden çalıştıkları, yaptıkları yapımları söylesem yeter diye düşünüyorum. Breaking Bad, Better Call Saul, Kate, John Wick Üçlemesi, Hızlı ve Öfkeli Hobs vs Shaw, Hardcore Henry...Bence bunlar yeterince fikir veriyordur diye düşünmekteyim. Bu filmlerin neredeyse hepsi aksiyon filmleri. Tek 2 tanesi hariç. Breaking Bad ve Better Call Saul. Kapaktaki karizmadan da anlayacağınız üzere Bod Odenkirk başrol. Breaking Bad'deki atasözler ve deyimler sözlüğü Saul karakteri ile bizi Breaking Bad'e bağlamış olan Bob Odenkirk yeni John Wick'imiz. Yapımcılar bir yana senaristimiz John Wick üçlemesini yazan Derek Kolstad. Kısaca Nobody John Wick yapımcıları tarafından çıkarılan John Wick eleştirisiyle çıkmış yeni John Wick filmi. Ah John Wick vah John Wick...

Hatırlarsanız John Wick ilk filmde işi bırakmış, aile kurmuş fakat karısı ölmüş, köpeği ve arabasıyla hayatına devam etmekteydi. Burada ise Hutch adlı karakterimiz eski 3 harfli güvenlik organizasyonlarının denetçiliğini yapan bir süikastçi. Anlayacağınız üzere eski. Artık kendisi aile kurmuş, bir kız bir erkek evlat sahibi baba.John Wick köpeği öldürüldü, arabası çalındı diye ortalığı aleve veriyordu, Hutch ise evine hırsız girdi diye ortalığı aleve veriyor.


Chrisopher Lloyd, Geleceğe Dönüş efsanesinin başrolü. Nobody'de Hutch'ın babasını oynuyor.Nobody'nin John Wick'ten en büyük farkı kusursuz dövüş sahnelerini kusurlu gösteriyor olması, replikleriyle dalga geçmesi. Hatch'in kim olduğunu tanıtırken bunu filme yayarak ve biraz güldürerek sunuyor. Dövüş sahneleri, filmin akışı, göndermeler istenileni sunuyor, eğlendiriyor.Benim için Nobody 7,6/10 bir film. İzlemenizi öneriyorum. Umarım devamı gelir. İyi seyirler.
15 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör